Вибрати кондиціонер просто
Із закінченням зими тема покупки і установки кондиціонера вдома або в офісі, в магазині або в кафе стає все більш актуальною. На сьогоднішній день можна вибрати з величезного кількість брендів і моделей різних класів і типів. На які характеристики треба звернути особливу увагу, ми і постараємося з'ясувати.
Класи кондиціонерів
Кондиціонери еліт класу представлені в основному різними типами дорогих кондиціонерів високотехнологічних японських корпорацій. Такі кондиціонери чудово оснащені технічно, а так само мають надійні системи самодіагностики і захисту, які в разі непередбаченої ситуації відключать кондиціонер. До таких кондиціонерів відносяться, наприклад, пристрої компаній Daikin, Mitsubishi.
Кондиціонери середнього класу представлені моделями японських і європейських брендів і відрізняються хорошим співвідношенням ціни і якості. Проте мають дещо менший термін служби в порівнянні з кондиціонерами преміум-класу, оснащені спрощеною системою контролю та захисту від неправильної експлуатації і є трохи більш гучними. Сюди відносяться японські та європейські бренди, такі як Toshiba, Panasonic, кондиціонери яких дещо дешевше елітних.
Економ або бюджетний клас включає в себе пристрої корейських і китайських виробників і тут спостерігається істотний розкид як за якістю, так і за цінами на різні типи кондиціонерів різних компаній, до яких належать такі бренди, як LG, Samsung, Lessar, Sensej та ін. Основні недоліки пристроїв цього класу – це трохи більший (на 5-15 dB) рівень шуму, а так само спрощена система управління і мінімальна кількість датчиків контролю, що означає, що кондиціонер призначений для роботи в вузькому температурному діапазоні і працюючи при температурі, що виходить за межі цього діапазону, кондиціонер може вийти з ладу. Так само в таких кондиціонерах відсутня система захисту від неправильної експлуатації, тому варто знати всі тонкощі роботи кондиціонера.
З теорії
Робота кондиціонера заснована на властивості рідких речовин поглинати тепло при випаровуванні і виділяти тепло при переході з газоподібного стану назад в рідкий. Принцип дії кондиціонера заснований на зміні агрегатного стану хладагента (фреону) в залежності від температури і тиску в замкнутій системі. Таким чином, при роботі кондиціонера відбувається перенесення тепла з приміщення, в якому знаходиться випарник назовні — де знаходиться конденсатор. Кондиціонер не виробляє холод або тепло, а переносить тепло з однієї сторони в іншу. Рух хладагента по холодильному контуру підтримується компресором.
Сучасні кондиціонери можуть не тільки охолоджувати, але і нагрівати повітря в приміщенні. У цьому випадку чотирьохходовий клапан запускає потік фреону у зворотний бік — як би, випарник і конденсатор міняються місцями.
Як відомо, перший кондиціонер був сконструйований на початку минулого століття для однієї нью-йоркської друкарні, і призначався не для створення приємної прохолоди працівникам, а для боротьби з вологістю, з-за якої погіршувався якість друку. Тому варто врахувати, що кожен кондиціонер, крім охолодження повітря забирає з нього частину вологи, а недостатня вологість повітря в приміщенні може стати причиною різних респіраторних захворювань. Тому при встановленні кондиціонера варто також потурбуватися про достатньому зволоженні повітря в приміщенні. Способи можуть різні, але найкраще з цим питанням справляються швейцарські зволожувачі та очищувачі повітря Boneco AOS.
Основні характеристики Основні характеристики кондиціонера — це тип його конструкції і потужність. Всі системи кондиціонування можна розділити на пристрої побутового, напівпромислового і промислового призначення. До побутових відносяться кондиціонери малої і середньої потужності (до 7 кВт), використовувані для охолодження невеликих приміщень — до 50-80 м2. Для охолодження великих площ (від 100 м2 і вище) використовуються кондиціонери великої потужності — пристрої напівпромислового і промислового призначення.
Типи конструкцій За типами конструкції побутові кондиціонери діляться на дві основні групи: спліт-системи і моноблочні кондиціонери.
Спліт-системи
Спліт-системи є найбільш поширеним типом кондиціонерів. Спліт-системи (англ. Split – розбивати на частини) складаються з двох частин — зовнішнього блоку (компресорно-конденсаторного) і внутрішнього (випарного), з'єднаних між собою мідними трубами і електричним кабелем. По трубах циркулює рідина-хладагент — фреон.
Спліт-системи бувають різних типів і відрізняються один від одного конструкцією внутрішнього блоку. Існують спліт системи настінного, канального, касетного, колонного, напольно-стельового типу, крім того, популярністю користуються мульти-спліт-системи. У кожного з цих поддтипов спліт-систем є свої особливості і переваги, які ми і розглянемо далі.
Спліт-система настінного типу або настінний кондиціонер — найпоширеніший і найбільш доступний за ціною тип спліт-систем. Внутрішній блок в такій системі зазвичай встановлюють у верхній частині стіни, недалеко від вікна, а зовнішній – під вікном. Настінну спліт-систему можна встановити в будь-якому невеликому приміщенні — у квартирі, офісі або магазині. Потужності цих систем (2 – 10 кВт) дозволяють охолоджувати від 15 до 100 м2. Оскільки в будинках і квартирах найчастіше застосовується саме ця система, іноді такі кондиціонери ще називаються побутовими, домашніми або кімнатними.
Канальні спліт-системи або канальний кондиціонер
встановлюються за підвісною стелею, яка повністю приховує внутрішній блок кондиціонера. Розподіл охолодженого повітря здійснюється по системі утеплених повітроводів, які також розміщуються в міжстельовому просторі. Завдяки такій конструкції канальні кондиціонери можуть охолоджувати відразу декілька приміщень. Типова потужність кондиціонерів канального типу становить 5 – 25 кВт, що достатньо для охолодження невеликого офісу, котеджу або 4 – 5-кімнатної квартири. Особливістю канальних спліт систем є можливість подачі свіжого повітря в обсягах, необхідних для повноцінної вентиляції кондиціонованих приміщень. Таким чином, використання одного кондиціонери канального типу дозволяє вирішити завдання вентиляції, так і кондиціонування цілого офісу, квартири або котеджу.
Касетні спліт-системи або касетний кондиціонер, також як і канальні кондиціонери, встановлюються за подвисным стелею. Але на відміну від канальних систем, кондиціонери касетного типу розподіляють охолоджене повітря через нижню частину блоку. Нижня частина касетної спліт системи має розмір стандартний стельової плитки — 600 × 600 мм, а при великій потужності вдвічі більше – 1200 × 600 мм і закривається декоративними гратами з розподільними жалюзі. Основне гідність касетних кондиціонерів – непомітність, оскільки на увазі залишається тільки декоративна решітка. Ще одна його перевага – рівномірний розподіл повітряного потоку по чотирьох напрямах, що дозволяє використовувати всього один кондиціонер касетного типу для охолодження великого приміщення. При використанні, наприклад, настінних спліт-систем для досягнення такого ж ефекту довелося б використовувати 2 – 3 кондиціонера меншої потужності.
Колонні спліт-системи
або колонний кондиціонер використовуються там, де потрібна велика потужність і немає жорстких вимог до дизайну приміщення. Ці кондиціонери мають великі габарити і встановлюються на підлозі. Колонні кондиціонери вимагають порівняно великої площі для свого розміщення, оскільки створюють сильний потік охолодженого повітря, який не дозволяють перебувати в безпосередній близькості від кондиціонера.
Напольно-стельові спліт-системи Напольно-стельовий кондиціонер або стельовий кондиціонер є альтернативою касетним в тому випадку, якщо в приміщенні немає підвісної стелі. Такі кондиціонери відрізняються невеликою глибиною — 18 – 25 сантиметрів. Як видно з назви, вони встановлюються, або внизу стіни, або на стелі. При цьому потік повітря в першому випадку прямує вгору, у другому – горизонтально уздовж стелі. Така конструкція дозволяє рівномірно розподіляти охолоджене повітря по приміщенню і уникати попадання прямого потоку на людей.
Мульти-спліт системи
Мульти-спліт системи є різновидом спліт-систем. Їх відмінність полягає в тому, що до одного зовнішнього блоку підключається декілька внутрішніх блоків — зазвичай від 2 до 4 штук. При цьому внутрішні блоки можуть бути не тільки різної потужності, але і різних типів. Мульти-спліт системи дозволяють економити місце на зовнішній стіні будівлі і не сильно псувати зовнішній вигляд споруди зовнішніми блоками. Недолік такої системи полягає в тому, що при виході з ладу зовнішнього блоку перестають працювати всі внутрішні блоки. У зв'язку з цим, мульти-спліт системи зазвичай використовують тільки при неможливості розміщення на зовнішній стіні будівлі кількох зовнішніх блоків. Крім того вартість установки кондиціонерів мульти-спліт типу дорожче монтажу окремих спліт-систем на 20-40 % із-за необхідності більшого метражу магістралей.
Інверторні кондиціонери
Інверторні спліт-системи мають частотноуправляемый двигун компресора і є окремим типом кондиціонерів. Інвертор перетворює змінний струм у постійний, а потім знову постійний в змінний.При досягненні заданої температури інверторний кондиціонер не вимикається, а знижує потужність охолодження/обігріву, працюючи на малих обертах. В такому режимі кондиціонер здатний дуже точно підтримувати температуру повітря в приміщенні з точністю ±0.5 від заданої і працює практично безшумно.
Не досягши заданої температури кондиціонер з інвертором працює на підвищеній потужності (яка перевищує потужність аналогічної моделі звичайного кондиціонера) і швидше охолоджує або нагріває повітря в приміщенні,приблизно на 15%.
Звичайний кондиціонер для підтримки заданої температури постійно включається і вимикається, а кондиціонер з інвертором працює постійно, працюючи на тій потужності, яка необхідна для підтримання температури. З-за цього для підтримки температури повітря в приміщенні йому потрібно від 15% до 50% менше електроенергії.
Як відомо, основний знос компресора кондиціонера відбувається в момент запуску. Оскільки компресор, керований інвертором, працює не зупиняючись, він менше зношується і набагато тихіше працює. Природно, що і термін служби у інверторних кондиціонерів на 2-3 роки довше.
Моноблочні кондиціонери : В групу моноблочних кондиціонерів входять два типи пристроїв – це віконні і мобільні кондиціонери.
Віконні кондиціонери Віконний кондиціонер вмонтувати у віконний отвір або тонку стіну таким чином, що задня частина корпусу кондиціонера виходить на вулицю. Перевагами цього типу є невисокі ціни на пристрої і нескладні монтажні роботи. Крім того, віконні кондиціонери мають можливість витяжки близько 10-20% від загального обсягу повітря в приміщенні. Раніше це був найбільш поширений тип кондиціонерів, однак, на сьогоднішній день, у зв'язку зі зниженням попиту, лише деякі виробники пропонують подібні моделі. Основним недоліком віконного кондиціонера вважається високий рівень шуму, який створюється компресором, а низька популярність віконних кондиціонерів пояснюється тим, що при їх монтажі порушується теплоізоляція приміщення і взимку холодне повітря з вулиці проникає в приміщення через корпус кондиціонера.
Мобільні кондиціонери Мобільні кондиціонери вигідно відрізняються від інших типів систем кондиціонування тим, що такий кондиціонер не вимагає монтажу, його Ви можете встановити самостійно і легко переміщати по кімнатах. При установці необхідно через кватирку або отвір в стіні вивести на вулицю гнучкий повітропровід, через який видаляється гаряче повітря. Взимку, воздуховод не потрібно, так як тепле повітря буде циркулювати тільки всередині приміщення. Деякі мобільні кондиціонери комплектуються фільтрами, що очищають повітря від пилу, і вбудованими іонізаторами. Перевагою такого кондиціонера є його портативність, відсутність необхідності в складному монтажі і невисока ціна, а недоліком – високий рівень шуму, і недостатньо якісну підтримку комфортного мікроклімату у приміщенні, в порівнянні з іншими типами кондиціонерів.
Потужність кондиціонера Крім типу конструкції, основна характеристика кондиціонера є його потужність. Саме від потужності кондиціонера залежить ефективність його роботи. Дуже важливо правильно розрахувати необхідну потужність кондиціонера, оскільки малопотужна модель не буде справлятися зі своїм завданням, навіть працюючи на знос, а надто потужна модель буде часто включатися і виключатися, що негативно позначиться на термін її експлуатації.
Для того, щоб правильно підібрати кондиціонер, потрібно врахувати деякі особливості приміщення, для якого він призначений:
перше, порахуйте по 1000 Вт холодопродуктивності на кожні 8-10 м2 приміщення
друге, додамо до отриманої цифри ще 20-30%, якщо прямі промені сонця потрапляють у приміщення півдня і більше;
третє, додайте до отриманої цифри надлишкове тепло від знаходиться в приміщенні техніки — це близько 25-30% від споживаної кожним приладом потужності. Приміром, на 1 комп'ютер в середньому береться 300 Вт;
четверте, додайте надлишкове тепло від знаходяться в приміщенні людей. Для офісних приміщень 1 людина = 100Вт, і 100-З00Вт для ресторанів і приміщень, де люди займаються фізичною працею.
Оскільки кондиціонер — це американський винахід, де досі використовується дюймова система заходів, потужність кондиціонера по виробництву холодного повітря прийнято вимірювати в BTU. 1BTU дорівнює 0,2931 Вт або 1Ватт ≈ 3.412 BTU. Тому на наступному етапі підрахунків, переведіть отриману цифру з Ват в одиниці виміру BTU і отримаєте необхідну потужність кондиціонера.
Стандартний модельний ряд потужностей кондиціонерів в BTU виглядає наступним чином: 7000, 9000, 12000, 18000, 24000, 36000, 48000 BTU.
Більшість виробників випускає лінійки кондиціонерів з потужностями, близькими до стандартного ряду.
Метраж Потужність (кВт) BTU
до 20 м2, 2,1 , 7000,
до 25 м2, 2,6 , 9000,
до 35 м2, 3,5 , 12000
до 50 м2, 5,2 , 18000
Більше 50 м2, 7 , 24000
Найбільш поширеними для побутового використання є моделі кондиціонерів потужністю від 7000 до 12000 BTU. У середньому, кімнати площею до 16 – 20 м2 як правило ставлять так звані "сімки" (7000 BTU), до 24-28 м2 підходять "дев'ятки"(9000 BTU) і так далі. Однак, як рекомендують самі монтажники кондиціонерів, і це підтверджує практика, кондиціонери бюджетного класу від китайських виробників слід купувати з запасом потужності.
Стандартні функції кондиціонера:
Охолодження і обігрів
Охолодження і нагрівання — це основні режими для кондиціонування і обігріву приміщень. Режим обігріву розглянемо більш детально, оскільки в цьому питанні є деякі важливі нюанси.
Режим обігріву в будь-якому кондиціонері створювався, в першу чергу, на весняно-осінній період і не актуальний для суворої зими, оскільки для режиму обігріву нижня межа зовнішньої температури в різних кондиціонерах зазвичай становить від -5°С до +5°С. Кондиціонер виділяє тепла в 3 — 4 рази більше, ніж споживає електроенергії, тому у весняно-осінній період використання функції обігріву вигідно. А при більш низьких температурах змінюються фізичні властивості фреону і компресорного масла, яке при зниженні температури загусає. В результаті чого, при старті, холодний компресор може заклинити і його доведеться міняти. Але навіть у разі успішного пуску знос компресора буде істотно вище допустимого. Тому використання кондиціонера в зимовий період скорочує термін служби компресора до 2 – 3 років.
Щоб кондиціонер міг працювати не тільки влітку, а й узимку, в нього вбудовують додатковий пристрій — так званий «зимовий комплект», який здійснює підігрів дренажу і картера компресора, а також управляє роботою вентилятора зовнішнього блоку. У цьому випадку кондиціонер може працювати при низьких температурах зовнішнього повітря (зазвичай до -15°С ... -25°С). Але при -20°С ККД кондиціонера падає приблизно у три рази в порівнянні з номінальним значенням, в результаті чого опалення за допомогою кондиціонера перетворюється в «недозволену розкіш». Тому для обігріву взимку краще використовувати традиційні, набагато дешевші способи обігріву. Робота кондиціонера в зимовий період на охолодження необхідна для охолодження спеціалізованих приміщень з підвищеним виділенням тепла — як правило, це пультові, серверні з великою кількістю електрообладнання.
Вентиляція Режим вентиляції використовується для рівномірного розподілу повітря по приміщенню. У цьому режимі працює лише вентилятор внутрішнього блоку, без включення компресора. Цей режим може використовуватися, наприклад, взимку, коли тепле повітря від обігрівачів або батареї скупчується під стелею, а підлога залишається холодним.
Автоматичний режим На «автоматі» кондиціонер сам керує вибором режими роботи: охолодження, обігрів або вентиляція, для підтримки комфортної температури.
Осушення Режим, при якому кондиціонер зменшує вологість повітря. Як ми вже говорили, охолодження повітря завжди супроводжується його осушенням. У цьому режимі кондиціонер працює так само, як і в режимі охолодження, тільки температура повітря в приміщенні знижується не більше, ніж на 1°С. Функція осушення здорово виручає в сирих приміщеннях.
Напрямок повітряного потоку Напрямок повітряного потоку, створюваного внутрішнім блоком кондиціонера, регулюється по вертикалі за допомогою горизонтальних пластин (жалюзі), які мають 5 – 7 фіксованих положень. У режимі охолодження потік зазвичай направляють уздовж стелі, щоб холодне повітря не потрапляло на людей. Оскільки гаряче повітря легше холодного і піднімається вгору, то в режимі обігріву потік повітря направляють вниз.
Таймер С помощью таймера можно установить время автоматического включения и выключения кондиционера, например, можно запрограммировать кондиционер на включение за час до вашего возвращения с работы.
Ночной режим После включения режима «НОЧНОЙ РЕЖИМ» кондиционер устанавливает минимальную скорость вентилятора для меньшего шума и плавно повышает в режиме охлаждения или понижает в режиме обогрева температуру на 2 – 3 градуса в течение нескольких часов. Через 7 часов после включения этого режима кондиционер автоматически выключается.
Установка кондиционера При выборе и покупке кондиционера необходимо учесть, что стоимость его установки составляет примерно 20-30% от стоимости самого кондиционера. Качественный монтаж кондиционера это залог его долгой и надежной работы. Как показывает практика, больше 85% проблем, связанных с плохой работой кондиционера, возникают в следствие некачественного монтажа, поэтому вопросу установки кондиционера следует уделить серьезное внимание.
Зміст:
• Класи кондиціонерів
• З теорії
• Основні характеристики
• Типи конструкцій
• Потужність кондиціонера
• Стандартні функції кондиціонера
• Установка кондиціонерів
Зручних Вам покупок!
- Обслуговування кондиціонерів: необхідність, яка не викликає сумнівів, чи можна обійтися?На вулиці спека, а у нас ― прохолода. Щастя, та й тільки. Але минає літо, проносячи в повітрі тополинный пух, квітковий пилок, змінюючись дощем, потім йде осінь, несучи в повітрі павутину і посипаючи листям...Повна версія статті
- Кондиціонери Midea 5,7, 9, 12, 18, 24, 30, 36 спліт системи та ін.кондиціонери побутові, спліт-системи, віконні кондиціонери, кондиціонери напівпромислові кондиціонери промислові, касетні кондиціонери, мобільні кондиціонери.Повна версія статті