Кошик
264 відгуків
Супермеблі для кабінету керівника >>>Переглянути моделі
Український Стандарт: Європейська якість: mkus.com.ua 057-754-7165
+380 (66) 173-48-05
+380 (67) 585-26-29

Кондиціонери в Харкові та їх види — який кондиціонер вибрати

Кондиціонери в Харкові та їх види — який кондиціонер вибрати

Кондиціонери в Харкові та їх види

Моноблочні кондиціонери найпростішим і найпоширенішим пристроєм кондиціонування повітря є найближчий родич побутового холодильника – кондиціонер-моноблок. Прилад являє собою металевий або пластиковий короб, в якому розташовані обладнання та система автоматики. Ручки управління винесені на передню панель. Кондиціонер складається з єдиного блоку конденсатора і випарника. Може бути віконним або мобільним.
Віконні моноблоки Віконні моноблоки монтуються як у віконному, так і в дверному отворах. Частина забирається кімнатного повітря (до 10%) вони випускають на вулицю, забезпечуючи тим самим примусову витяжну вентиляцію. Однак зменшують світлову площу вікна і, відповідно, освітленість приміщення, вимагають переробки отвору, так і деренчання стекол – не надто приємний фон для життя. До того ж ці прилади абсолютно несумісні з сучасними вікнами зі склопакетами.

Віконні моделі потужністю від 1,5 до 6 кВт пропонують практично всі виробники. Найбільш прості можуть тільки охолоджувати повітря, більш дорогі мають режим нагріву і пульт дистанційного керування.

Встановити віконний кондиціонер можна і своїми силами – він готовий до роботи відразу після підключення до мережі. Потрібно тільки правильно розрахувати необхідну потужність.

Простий апарат на 2 кВт коштує близько $280-$400, більш складні моделі, що працюють як тепловий насос, – природно не дешевше.

Переваги: відносно невисока ціна і простота монтажу, що не вимагає спеціального інструменту.

Недоліків більше. По-перше, вони зменшують площу скління, а отже, і освітленість. По-друге, наявність віконного кондиціонера не дозволяє використовувати щільні штори або жалюзі, інакше приємна прохолода буде підтримуватися не в приміщенні, а в просторі між вікном і шторами. І, нарешті, при наявності вітражів або склопакетів установка віконного кондиціонера влетить в таку копієчку, що дешевше купити спліт-систему. До всього іншого віконні кондиціонери мають досить високий рівень шуму (у 3-5 разів вище, ніж у сучасних спліт-систем).

Мобільні моноблоки Цей вигляд моноблока встановлюють у кімнаті, виводячи спеціальний гофрований шланг у вікно, двері, кватирку або вентиляційну шахту. Мобільний кондиціонер забирає з приміщення повітря і ділить на два потоку: гарячий і холодний. Гарячий видаляється з приміщення по гнучкому шлангу, а холодне залишається в кімнаті.

Мобільні моноблоки анітрохи не поступаються віконним, а в деяких випадках навіть перевершують їх. Прилади оснащуються програмованим 8 - або 24-годинним таймером, з допомогою якого задається режим роботи кондиціонера і пульта ДУ. Іноді мобільні моноблоки комплектуються фільтрами, що очищають повітря від пилу, і вбудованими іонізаторами.

Якісні мобільні кондиціонери стоять від $400.

Переваги: прилад можна катати по підлозі, наскільки це дозволяє гнучкий шланг, переносити в іншу кімнату або частину будинку, вивозити на дачу.

Дещо ускладнює користування приладом необхідність періодично спустошувати ємність з конденсатом, який утворюється при охолодженні повітря. Є моделі, де такої необхідності немає.

Це важливо! При купівлі мобільного кондиціонера протестуйте апарат, встановивши максимально можливу температуру і включивши вентилятор на повну швидкість. Поцікавтеся обсягом конденсатосборника. Якщо він занадто малий, вам доведеться кожні два-три години зливати воду, оскільки при заповненні ємності кондиціонер автоматично відключається.

Кондиціонери типу спліт-і мультиспліт Спліт-система (розділений кондиціонер) отримала назву від англійського слова split – розщеплювати. У цій конструкції конденсатор і випарник рознесені по різних блоках: зовнішньому і внутрішньому. Зовнішній з конденсатором, вентилятором і гучним компресором вивішується зовні на стіну будівлі або монтується на балконі, а внутрішній з випарником, фільтром і власним вентилятором може бути встановлений в будь-якому місці кімнати: під стелею, за фальшстелею, на стіні, на підлозі.

Блоки з'єднуються між собою трубопроводами для подачі фреону. Він переносить тепло від внутрішнього блоку до зовнішнього, так що температура теплообмінника зовнішнього блоку виявляється вище вуличної, а внутрішнього – нижче кімнатної. Вентилятор внутрішнього блоку охолоджує радіатор випарника, на якому охолоджується повітря, потім подається в приміщення. Інший вентилятор, змонтований у зовнішньому блоці, служить для охолодження конденсатора, але свіже повітря з вулиці при цьому не подається в приміщення.

Всі сучасні спліт-системи забезпечені пультом дистанційного управління (ДУ) з рідкокристалічним дисплеєм. Можливості пультів управління відрізняються один від одного, але, як правило, всі вони дозволяють:
Встановити режим роботи кондиціонера: обігрів, охолодження, осушення, вентиляція, а також нічний режим.
Визначити фактичну температуру в приміщенні (в зоні знаходження пульта дистанційного керування) і задати кондиціонеру необхідну температуру, яку він повинен автоматично підтримувати.
Вибрати режим роботи вентилятора.
Налаштувати таймер, який включить або вимкне кондиціонер в заданий час. Це дозволяє створити комфортні умови у вашій квартирі (офісі) ще до того, як ви з'явитеся.
Автоматично регулювати положення направляючих шторок і змінювати таким чином напрямок повітряного потоку.
Переваги і недоліки

Кондиціонер цього типу охолоджує лише той повітря, що знаходиться в кімнаті. Завдяки конструкції прилади володіють цілим рядом переваг, серед яких висока ефективність, низький рівень шуму, свобода вибору місця розташування і типу внутрішнього блоку.

Основна перевага кондиціонера спліт-системи – відносна простота конструкції, що дозволяє отримати досить низьку вартість кондиціонера при швидкій і легкій установці.

Недоліком кондиціонера спліт-системи настінного типу) можна вважати неможливість подачі в приміщення свіжого повітря. Тільки моделі великої потужності дозволяють організувати підмішування свіжого повітря.

Основні нарікання в адресу спліт-систем викликані тим, що зовнішній блок, який неодмінно повинен охолоджуватися вуличним повітрям, найчастіше кріпиться до стіни будинку і псує його зовнішній вигляд.

Ще один істотний недолік: оскільки свіже повітря не надходить у приміщення, концентрація шкідливих речовин у ньому зростає. Кімнату доводиться періодично якось вентилювати. З іншого боку, такий режим роботи найбільш економічний (кондиціонер не охолоджує вулицю).

Це важливо! У квартирах найчастіше встановлюють настінні внутрішні блоки. За допомогою рухливих жалюзі настінного блоку можна змінювати напрямок потоку повітря. Але потужність настінних блоків спеціально обмежена – інакше сильна струмінь холодного повітря буде просто здувати все на своєму шляху.

Мультиспліт-системи В таких системах до одного зовнішнього блоку підключено від двох до п'яти внутрішніх, для кожного передбачений індивідуальний пульт ДУ. В залежності від обраного режиму роботи прилади здатні охолоджувати, обігрівати або одночасно охолоджувати і нагрівати повітря в різних кімнатах. Крім того, мультиспліт-системи оснащені вбудованими фільтрами, деякі мають режим осушення. Більшість кондиціонерів оснащений внутрішніми блоками настінного типу, хоча зустрічаються і моделі з канальними блоками. Компресори зовнішнього блоку часто мають інверторне управління, яке забезпечує підвищений комфорт і енергозбереження.

Мультиспліт-системи випускають практично всі провідні виробники кліматичного обладнання. Всупереч поширеній думці, заміна кількох спліт-систем на одну мультиспліт-систему не приводить до виграшу в ціні, оскільки вартість устаткування приблизно така ж, а трудомісткість і вартість монтажу в 1,5-2 рази вищою за більш довгих комунікацій. Крім цього, при виході з ладу зовнішнього блоку спліт-системи перестають працювати всі внутрішні блоки, з цієї точки зору надійність декількох спліт-систем вище.

Одним з переваг спліт-і мультиспліт-систем є великий вибір різних типів внутрішніх блоків. Серед них виділяють наступні модифікації: настінний кондиціонер, канальний кондиціонер, касетний кондиціонер, стельовий кондиціонер і колонний кондиціонер.

Важливо! Завдяки автоматичним жалюзі, якими оснащені практично всі сучасні спліт-системи, повітряний потік не тільки рівномірно розподіляється в приміщенні, але і направляється в ту сторону, в яку забажає господар кондиціонера.
Напольно-стельові спліт-системи

Кондиціонування великих приміщень без підвісних стель вимагає обладнання з великою продуктивністю (від 10 кВт). До таких відносяться напольно-стельові системи, які кріпляться на стелі чи на стіні ближче до підлоги. При цьому потік повітря в першому випадку направляється горизонтально уздовж стелі, у другому – вгору. Подібна конструкція дозволяє рівномірно розподіляти охолоджене повітря по приміщенню і уникати попадання прямого потоку на людей. Кондиціонери цього типу застосовуються для охолодження приміщень складної форми. Вартість такого обладнання для побутових потреб від $ 1500 до $2500.

Це важливо! Існують моделі стельових кондиціонерів, розподіляють охолоджене повітря відразу по чотирьох напрямах, причому сила потоку регулюється окремо по кожному з напрямів.

Канальні спліт-системи Якщо вам необхідно одночасно охолодити кілька приміщень, то фахівці рекомендують канальний кондиціонер. Він встановлюється за підвісною або підшивною стелею, яка повністю приховує внутрішній блок. Розподіл охолодженого повітря здійснюється по системі теплоізольованих повітроводів, які також розміщуються в міжстельовому просторі. Потужність цих кондиціонерів становить 12-25 кВт, що достатньо для охолодження невеликого офісу або 4-5-кімнатної квартири.

Принципова відмінність канального кондиціонера – можливість подачі свіжого повітря в обсягах, необхідних для повноцінної вентиляції приміщень. Таким чином, використання одного канального кондиціонера дозволяє вирішити завдання вентиляції, так і кондиціонування цілого офісу, квартири або котеджу. Потрібно тільки подбати про правильний розрахунок повітрообміну, підборі кондиціонера по потужності охолодження і статичному тиску, передбачити установку електричного або водяного калорифера для підігріву зовнішнього повітря в зимовий час.

Канальні системи випускають практично всі виробники, коштують вони від $1800.

Це важливо! Інверторна спліт-система оснащена електронною схемою, яка дозволяє управляти частотою обертання компресора. Замість постійних включень кондиціонер плавно на малих обертах підтримує потрібну температуру. Таким чином інвертор економить електроенергію і збільшує термін служби кондиціонера.

Інверторний кондиціонер Крім потужності, функціональних можливостей і дизайну споживачів цікавить можливість економії електроенергії при використанні кондиціонера. З цієї точки зору найбільш економічні і довговічні спліт-системи з інверторним управлінням компресора, які швидко підігрівають або охолоджують повітря і дуже точно підтримує задану температуру. Деякі моделі здатні ефективно працювати в режимі обігріву повітря і при -20°С. Кондиціонери з інверторним управлінням стоять приблизно на $200 дорожче «неекономних» систем.

Касетні спліт-системи Встановлюються над підвісною стелею. Сучасні касетні блоки мають надзвичайно малу висоту і направляють потік підготовленого повітря в двох або чотирьох напрямках. На відміну від канального кондиціонера касетник розподіляє охолоджене повітря через нижню частину блоку. Відповідно, нижня частина такого кондиціонера має розмір стандартної стельової плитки 600x600 мм, а при великій потужності вдвічі більше — 1200x600 мм і закривається декоративними гратами з розподільними жалюзі.

Перевагу касетного кондиціювання – рівномірний розподіл повітряного потоку в чотирьох напрямках.

Основне гідність касетного кондиціонера – непомітність, оскільки видно тільки декоративні грати. Ще одна його перевага – рівномірний розподіл повітряного потоку по чотирьох напрямах, що дозволяє використовувати всього один касетний кондиціонер для охолодження великого приміщення (при використанні настінних спліт-систем для досягнення аналогічного ефекту довелося б використовувати 2-3 кондиціонера меншої потужності).
Вартість касетника потужністю 2,5 кВт близько $1700.

Колонний конди Використовується там, де потрібна велика потужність, немає жорстких вимог до дизайну приміщення або небажано чіпати стіни і стеля – театри, музеї, бари, ресторани. Ці кондиціонери за габаритами нагадують холодильник, мають велику вагу і встановлюються на підлозі. Колонні кондиціонери вимагають порівняно великої площі для розміщення, оскільки створюють сильний потік охолодженого повітря і не дозволяють перебувати в безпосередній близькості від кондиціонера.

Прецизійні кондиціонери є різновидом колонних кондиціонерів. Вони використовуються в комп'ютерних залах, АТС, тобто там, де багато дорогої електроніки. Ці надійні кондиціонери можуть підтримувати з високою точністю не тільки задану температуру (± 1°С), але і вологість повітря (±2°С). Прецизійні кондиціонери круглий рік забезпечують оптимальну температуру, вологість, чистоту і рухливість повітря. Інша відмінна риса – можливість роботи в широкому температурному діапазоні зовнішнього повітря (нижня межа – до мінус 35°С).

VRF-системи Кліматична техніка зі змінною витратою холодильного агента (Variable Refrigerant Flow) складається з декількох внутрішніх і зовнішніх блоків, де розташоване основне машинне обладнання. Внутрішні блоки, які підігрівають, очищають від пилу і розподіляють по приміщенню підготовлений повітря, з'єднані з зовнішніми двома або трьома трубами, по яких циркулює фреон, і керуючими комунікаціями. Керує роботою кондиціонера вбудована багатофункціональна система автоматики. В комплект також може входити припливна вентиляційна установка, що забезпечує подачу свіжого повітря в приміщення.

VRF-кондиціонери поклали початок новому напрямку в розвитку систем центрального кондиціонування. Зручність експлуатації полягає в тому, що довжина міжблокових трубопроводів і комунікацій досягає 100 метрів, а внутрішні блоки можуть розташовуватися один від одного з перепадом висоти до 50 метрів. Тому зовнішній блок можна встановити в підвалі, на даху, технічному балконі, горищі без шкоди для продуктивності обладнання і зовнішнього вигляду будівлі.

Внутрішні пристрої можуть бути самих різних типів: настінними, касетними, канальними, підлоговими, стельовими, колонними.

Найбільш сучасні розробки дозволяють використовувати в рамках однієї системи до 30-32 внутрішніх і 3-4 зовнішніх блоків.

Головна перевага такої системи – енергозбереження. Кожен внутрішній блок VRF-кондиціонера пов'язаний з електронним терморегулюючим вентилем. Це пристрій змінює об'єм холодоагенту, що надходить із загальної траси у випарник внутрішнього блоку в залежності від теплового навантаження, тобто від потреби в холоді або в теплі.

Істотна економія електроенергії досягається і за рахунок здатності систем типу VRF знижувати продуктивність зовнішнього блоку при зменшенні теплового навантаження в приміщенні. Так, при роботі на одне приміщення з десяти система споживає тільки 10% електроенергії від повної потужності.

Споживання енергії також знижується в результаті спільної роботи VRF і припливно-витяжної вентиляційної установки. В ній, як правило, є пластинчастий рекуператор або роторний теплоутилізатор, які охолоджують, що подається в приміщення зовнішнє повітря влітку, підігрівають його в холодну пору року, а також оптимізують вологість за рахунок тепла, холоду і вологості повітря, залишає кондиціоновані кімнати.

Вартість базового комплекту устаткування VRF для квартири, що складається з зовнішніх та внутрішніх блоків з пультами ДУ, коливається від $10 000 до $25 000. Монтаж обійдеться ще у 15-25% від ціни основного обладнання.

Це важливо! Завдяки системам VRF можна знизити енергоспоживання на 50% у порівнянні з витратою електроенергії звичайними побутовими кондиціонерами.

Чиллери і фенкойлы Однієї з різновидів VRF-систем є фенкойловая. Вона володіє всіма достоїнствами центральних систем кондиціонування, а також низькою інерційністю і гнучкість конфігурації. З її допомогою можна кондиціонувати повітря в приміщенні з будь-яким кількістю кімнат.

У перекладі з англійської chiller – це холодильна машина, a fancoil складається з двох слів: fan – вентилятор і coil – теплообмінник, що разом можна перевести як обдувається вентилятором теплообмінник з водою.

Головними частинами чиллера є випарник, конденсатор і компресор, сполучені трубопроводом з фреоном. Речовина переходить у газоподібний стан, відбираючи тепло з води, що омиває випарник. При цьому її вдається охолодити до 5-7°С. В конденсаторі, навпаки, пари холодоагенту перетворюються в рідину з виділенням тепла, так що конденсатор необхідно охолоджувати. Тому чіллер виносять на вулицю або розташовують у приміщенні, звідки необхідний відвід тепла.

Чиллер і фенкойлы з'єднуються трубопроводом, по якому в якості теплоносія тече звичайна вода. Чиллер охолоджує воду, потім вона надходить у фенкойлы, розташовані в кімнатах.

Це важливо! Монтаж і налагодження системи «чиллер – фенкойлы– індивідуальний тепловий пункт» обійдеться замовникові приблизно в 25-30% від вартості обладнання, а спрощеного варіанту – 20-25%.
Можливості системи

Як і спліт-система, чиллер з фенкойлами можуть працювати в 2 режимах: тільки охолодження, охолодження плюс нагрівання (в цьому випадку чіллер називають реверсивним, а режим – режимом теплового насоса). При роботі в першому режимі вода спочатку охолоджується за допомогою випарника до 5-7°С, після чого надходить в фенкойл, де охолоджує повітря, що подається вентилятором. В режимі теплового насоса воду направляють на конденсатор, де вона, відбираючи у нього тепло, нагрівається до температури 45-55°С і по трубопроводу подається у фенкойл, через який нагріває повітря в приміщенні.
Контури тепла і холоду

Трубопровід для циркуляції води може бути одноконтурним, тобто являти собою один замкнутий контур труб, а може бути і двоконтурним. Якщо у вас використана одноконтурна схема і варто реверсивний чиллер, це дозволяє охолоджувати приміщення влітку і обігрівати у міжсезоння. Але на зиму трубопровід доведеться відключити від чиллера. Причому гарячу воду з температурою 80-90°С фенкойлы можна подавати від котла. У такому разі фенкойл перетворюється в радіатор водяного опалення. Але щоб прилад успішно справлявся з новими функціями, з виконанням він повинен бути підлоговим і розташовуватися під вікном. Так вдасться рівномірніше і без протягів прогрівати кімнату. Перед кожним фенкойлом встановлюють триходовий клапан, автоматично пускає воду повз при вимкненому вентиляторі. Але головний недолік одноконтурних схем – все приміщення обслуговуються в одному режимі: охолодження або нагрівання.

При двоконтурному трубопроводі все інакше. По одному контуру пускають холодну воду від чиллера, а з іншого – гарячу від котла. Природно, у кожному контурі повинен бути встановлений свій насос. У фенкойл конкретного приміщення подають або ту, або іншу воду і тим самим охолоджують або обігрівають кімнату незалежно від інших.
Плюси і мінуси системи

Система «чиллер – фенкойл» дозволяє економити на холодоагенті. При холодопродуктивності цього обладнання 19 кВт маса фреону становить лише 5,4 кг (спліт-системі – близько 14 кг). При ціні 1 кг найбільш екологічно безпечного хладагента R410 $106 економія при заправці фреоном буде близько $900.

Хоча, з іншого боку, використання для створення домашнього клімату додаткового теплоносія (води) на 50-70% підвищує поточний витрата електроенергії порівняно з фреонової системою.

Между подающей и возвратной ветвями трубопровода параллельно подключают несколько фенкойлов – обычно по одному в каждом помещении. Температуру воздуха изменяют путем увеличения или уменьшения расхода поступающей от чиллера (или котла) воды. А вентилятор интенсивно перемешивает слои воздуха и выравнивает температуру в помещении. Но поскольку эффективность передачи тепла в 1,2 раза, а перепад температур воздуха и воды в 1,3 раза меньше по сравнению с фреоновой системой, то производительность фенкойла почти на 50% ниже производительности внутреннего блока аналогичной по размеру сплит-системы.

Другим недостатком является наличие в системе двух баков: накопительного и расширительного. Первый нужен для улучшения работы чиллера при неполной загрузке (например, в случае отключения ряда фенкойлов), второй – для компенсации увеличения объема воды при большой разнице ее температур в подающей и возвратной ветвях (скажем, в очень жаркую погоду). Дополнительный объем воды в накопительном баке замедляет выход системы на тепловой режим. Иными словами, при желании охладить или нагреть воздух в помещении ждать придется дольше, чем в случае со сплит-системой.

Немало хлопот может доставить эстетическое несовершенство аппаратуры, в частности большое количество труб: при использовании двухконтурного трубопровода к каждому фенкойлу подключают 5 штук (по две на холодную и горячую воду плюс еще одна для дренажа накапливающегося конденсата). Правда, их укладка в стены полностью снимет проблему. Да и сами трубы могут быть не медными, как в случае с фреоновой системой, а металлопластиковыми или стальными.

Теперь о достоинствах:
К одному чиллеру можно подключить больше фенкойлов, чем внутренних блоков к одному наружному блоку сплит-системы при одинаковой холодопроизводительности.
Между чиллером и фанкойлами допустимо любое расстояние – лишь бы хватило мощности насоса да был хорошо изолирован трубопровод (чтобы вода не успела нагреться или охладиться на пути к фенкойлу).
Регулировать тепловой режим можно как изменением температуры воды в чиллере, так и изменением скорости теплопередачи в фенкойле, причем при необходимости каждый фенкойл в любой момент легко выключить.
Подсоединение к котлу контура трубопровода позволяет отказаться от батарей водяного отопления и использовать вместо них фанкойлы (имеющие примерно такую же теплоотдачу).
А какой вид кондиционера подходит Вам — решать именно Вам, а наши специалитсы Вам в этом обязательно помогут.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner