Порівнюємо матраци: характеристики матраців - як вибрати матрац?
Купуючи ліжко завжди стаєш перед вибором - який купити матрац: щоб спина не боліла, руки-ноги щоб не затікали, і алергія щоб не замучила. Який матрац краще ?
Питання це не має однозначної відповіді. Ті люди, які використовують будинку латексний матрац, можуть навести безліч аргументів на його користь. А ті, хто спить на матраці з незалежними пружинами, можуть стверджувати, що немає нічого краще, ніж пружинний матрац.
Насправді, якщо порівнювати лише ортопедичні властивості латексних і пружинних матраців — різниці немає. За умови, звичайно, що обидва матраци хорошої якості. Якщо ж порівнювати матрац з залежними пружинами типу Бонель і латексний матрац, то однозначно вибір слід зробити на користь останнього.
ДАВАЙТЕ РОЗГЛЯНЕМО ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ЛАТЕКСНИХ І ПРУЖИННИХ МАТРАЦІВ:
Переваги і недоліки латексного матраца повністю залежать від властивостей його наповнення — латексу.
Що ж таке латекс?
Латекс — сучасний наповнювачем для матраців. Латекс буває натуральним і штучним.
Натуральний латекс виробляється з соку гевеї.
Переваги натурального латексу:
- Гнучкість і еластичність;
- Пружність;
- Не деформується;
- Не змінює колір;
- Екологічно чистий матеріал;
- Вентилируем;
- Гігієнічний;
- Не гігроскопічний;
- Відсутність пилових кліщів;
- Стійкий до статичної електрики.
Недоліки натурального латексу:
- Велика вартість;
- Зайва м'якість;
- Може спровокувати алергію;
- Нестійкий до змін температур.
Подивіться цікаве відео про те, як виробляється натуральний латекс:
Штучний латекс
Штучний латекс виготовляють з полімерів, спінених з допомогою водяної пари. Зовнішній вигляд і властивості штучного матеріалу більше нагадують якісні характеристики поролону, ніж латексу. Від поролону його відрізняють більший термін служби і кращі здібності до відновлення форми.
Деякі фірми маскують штучний матеріал, називаючи його різними красивими словами. Наприклад, можна зустріти в описі матраца такі назви, як: "еластоформ", "ватерформ", "билаксиласт", "ватерлатекс","пуралатекс".
Всі ці матеріали — не що інше, як полімер, властивості якого значно відрізняються від натурального латексу. Проте, деяких покупців вони цілком влаштовують.
Переваги штучного латексу:
- Відносно невелика вартість;
- Більш жорсткий, ніж натуральний:
- Гіпоалергенний.
Недоліки штучного латексу:
- Має запах;
- Має невеликий строк служби.
Якими перевагами і недоліками володіють латексні матраци? Кому вони підходять, а кому краще підібрати іншу модель?
Переваги матраців з латексу очевидні. По-перше, якщо матрац виготовлений з натурального матеріалу, то такий виріб є екологічно чистим і абсолютно нешкідливим, що для більшості людей є дуже важливою якістю.
Однак, матраци з натурального латексу недостатньо жорсткі, тому бажано, щоб це було комбінований виріб з додаванням інших верств, наприклад кокосової койри.
Найкращі (і, відповідно, найдорожчі) матраци з латексу складаються з різних матеріалів і мають кілька зон жорсткості. Такі матраци володіють максимальним ортопедичним ефектом. Також випускаються матраци з двостороннім жорсткістю, матраци з шаром кінського волосу та ін.
Латексні матраци дуже пружні, завдяки таким властивостям наповнювача, як гнучкість і еластичність. Внутрішня структура та перфорація матеріалу дозволяє виробу підлаштуватися під форму людського тіла., завдяки чому хребет перебуває в правильному положенні.
Рекомендуємо подивитися пізнавальне відео про латексні матраци:
Однак, крім переваг, матраци з натурального латексу також мають деякі недоліки:
- І головний недолік — надто велика вартість. Наприклад, за даними одного з білоруських газет, вартість матрацу з латексу і кінського волоса іноді відповідає вартості середньої однокімнатної квартири в райцентрі.
- Другий недолік матраца з натурального матеріалу — він може викликати алергію, тому алергікам краще підбирати собі матрац з штучного латексу.
- І третій недолік такого матраца — натуральний латекс (якщо він у чистому вигляді) реагує на зміну температури: коли температура повітря підвищується — матеріал стає липким, коли знижується — жорстким і крихким.
З-за цього, на сьогоднішній день, латекс виготовляють за двома технологіями: Данлопа та Талалая. Чистий латекс рідко використовується як наповнювач для матраца. Зазвичай цей матеріал виробляється з соку гевеї + різні добавки для додання наповнювачу міцності і довговічності. Кількість соку гевеї варіюється від 20% до 90%, в залежності від виробника.
Матрац зі штучного латексу підійде тим, у кого алергія на натуральні матеріали.
Ще однією перевагою штучного латексу є його відносно недорога вартість.
Однак, є і певні недоліки. Звичайно ж, латексні матраци з штучним наповнювачем поступаються за якістю своїм натуральним аналогам.
Один з недоліків — неприємний запах матраца.
Другий мінус — строк служби таких матраців вельми невеликий. По закінченні декількох років, наповнювач матраца починає кришиться і стає значно тонше. Матраци ж з натурального латексу служать кілька десятків років, не змінюючи свого зовнішнього вигляду.
Матраци на пружинах
Тепер поговоримо про переваги і недоліки пружинних матраців. Насамперед треба відзначити, що матраци на пружинах поділяються на два види: вироби з незалежним пружинним блоком і моделі з залежними пружинами. Саме від того, який блок пружин використовується в матраці, і залежать його властивості, переваги і недоліки.
Переваги і недоліки матраци з залежними пружинами "Боннель"
Основні переваги таких матраців: довгий термін служби, міцність, здатність витримувати великі навантаження, хороша вентиляція і звичайно ж — невелика ціна.
Однак матраци "Боннель" мають цілу низку недоліків. Серед них найважливішими є відсутність ортопедичності і анатомичного ефекту, і наявність так званого "ефект гамака". Ще один недолік — ці моделі матраців здатні швидко втрачати пружність і продавливатся.
Переваги і недоліки матраців з незалежними пружинами:
Головний і, мабуть, єдиний недолік такого матраца - досить висока ціна.
У такому матраці величезну кількість позитивних якостей:
- Матрац з незалежними пружинами здатний рівномірно розподілити навантаження на тіло, тому, при використанні такого матраца, не порушується кровопостачання і не затікають руки і ноги.
- Дана модель матраца володіє анатомічним і ортопедичним ефектами, що сприяє кращому розслабленню під час відпочинку і профілактики розвитку остеохондрозу та інших хвороб спини.
- Матрас з незалежним блоком має більший термін служби, ніж виріб "Боннель".
Докладно розглянувши переваги та недоліки матраців з штучного і натурального латексу, а також пружинних матраців з незалежним і незалежним пружинним блоком, ми вже можемо зробити для себе певні висновки і визначити:який матрац краще, латексний, або пружинний?
Рекомендуємо подивитись цікаве відео про матраці з незалежним пружинним блоком:
Латексний або пружинний матрац: який краще?
Насправді, на це питання немає однозначної відповіді, адже матрац необхідно підбирати під індивідуальні бажання і потреби конкретної людини.
Але зате, є ряд рекомендацій, які слід враховувати, вибираючи між латексним і пружинним матрацом:
- Якщо для вас важливіше всього дешевизна матраца, то вам не підійде, ні матрац з натурального латексу, ні пружинний матрац з незалежним блоком — обидві ці моделі досить дорогі (тому, що найкращі). Відповідно, вам доведеться вибирати між матрацом "Боннель" і виробом зі штучного латексу: в такому випадку кращим буде останній варіант.
- Якщо ви хочете придбати не гігроскопічний, гігієнічний, анатомічний та ортопедичний матрац, який не гниє і руйнується від вологи — беріть матрац з латексу, він ідеально відповідає цим вимогам.
- Ще одна перевага матрацу з латексу — в ньому ніколи не заводяться пилові кліщі. Крім того, натуральний латекс в матрацах не деформується і не змінює колір, такий матрац не промінается і не провисає, на відміну від пружинних виробів.
Яким людям краще купити латексний матрац?
Матраци з латексу підійдуть людям з хворим серцем та проблемами з судинами. Справа в тому, що натуральний латекс (також, як і кокос) стійкий до статичної електрики.
На відміну від синтетичних матеріалів, натуральні статику не накопичується. Це означає, що статична електрика не буде чинити негативний вплив на організм. Також матраци з натурального латексу менше накопичують пил, що дуже важливо для людей, що мають хвороби дихальних шляхів.
Дітям також рекомендується купувати матраци без пружин. Справа в тому, що до 10-12 років хребет дитини активно росте і розвивається. Оскільки в цей час він дуже гнучкий та м'який, коливання пружин можуть завдати значної шкоди поставі.
Яким людям краще купувати пружинний матрац?
Пружинний матрац більше підходить людям, яким подобаються податливі вироби, які здатні приймати форму тіла. Цим вимогам відповідає матрац на основі незалежного блоку з наповнювачем, здатним адаптіроватся до форми тіла.
Актуальним такий матрац може стати і для людини, що віддає перевагу матрац середньої жорсткості ближче до м'якого.
Якщо ви хочете неодмінно дихаючий матрац пружинний матрац — те, що вам треба.
Справа в тому, що прекрасна вентиляція латексного матраца — всього лише черговий міф виробника. Як правило, матраци з латексом дуже нагадують листковий пиріг: у них йде шар латексу (+буває ще якийсь наповнювач, наприклад кокос), прокладочний шар і шар захисту.
Щоб провітрити подібний матрац, потрібно зробити кілька наскрізних дірок, а такий матрац вже нікому не потрібен. Так що відмінна вентиляція по всій довжині латексного матраца — всього лише рекламний хід виробника.
Деяку вентиляцію забезпечують лише невеликі отвори в латексі, але до кінця матрац вони не пронизують. Однак, в принципі, матрацу з натурального латексу жодна зайва вентиляція і не потрібна: він сам по собі стійкий до тепла і вологи.
Якщо ви боїтеся алергії, вам краще не брати матрац з натурального латексу. Хоча алергії може і не бути, адже шкіра не контактує з наповнювачем матраца: в хорошому латексному матраці, наповнювач відгороджений захисним шаром.
Однак, якщо у вас залишилися сумніви — краще візьміть пружинний матрац, або матрац з ненатурального латексу. Але пам'ятайте — він може мати непривабливий запах і не великий строк служби.
Звичайно, при виборі матраца не останню роль грають особисті уподобання, потреби і, звичайно ж, вартість.
Однак, головне, що треба пам'ятати, вибираючи між латексним і пружинним матрацом: краще трохи доплатити і вибрати дійсно якісний матрац. Адже вашому організму не все одно на чому ви спите: на відходах нафтопромисловості, або на природних матеріалах.
- Обслуговування кондиціонерів: необхідність, яка не викликає сумнівів, чи можна обійтися?На вулиці спека, а у нас ― прохолода. Щастя, та й тільки. Але минає літо, проносячи в повітрі тополинный пух, квітковий пилок, змінюючись дощем, потім йде осінь, несучи в повітрі павутину і посипаючи листям...Повна версія статті
- Кондиціонери Midea 5,7, 9, 12, 18, 24, 30, 36 спліт системи та ін.кондиціонери побутові, спліт-системи, віконні кондиціонери, кондиціонери напівпромислові кондиціонери промислові, касетні кондиціонери, мобільні кондиціонери.Повна версія статті