Кошик
257 відгуків
Супермеблі для кабінету керівника >>>Переглянути моделі

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Український Стандарт: Європейська якість: mkus.com.ua 057-754-7165
+380 (66) 173-48-05
+380 (67) 585-26-29

Історія кондиціонера

Історія кондиціонера

Про те, що з виснажливим спекою можна і потрібно боротися, наші далекі предки здогадалися ще тисячі років тому. Напевно, першим холодильщиком можна вважати неандертальця, який виявив, що в печері навіть у найспекотніші дні панує прохолода.

В скелях Долини Царів у Єгипті над входом в гробниці будівельники зображували богиню Маат, крила якої повинні були приносити фараона подих свіжого вітру. Ці зображення жартома називали малюнками перших кондиціонерів.

Жителі стародавньої Індії застеляли підвіконня своїх осель трав'яними циновками, змоченими водою. Випаровуючись, вода охолоджувала надходить в приміщення повітря. Так задовго до появи побутової техніки чоловік знайшов спосіб підвищення комфорту в своєму будинку.

Цікаво, що лежить в основі кондиціонування принцип охолодження повітря за рахунок випару вологи реалізований і в живій природі. Нещодавно було встановлено, що «живим кондиціонером» є верблюд. До середини 18 століття нічого краще «хлопчика-арапа» з опахалом не було придумано.

Однак почалася в позаминулому столітті технічна революція дуже швидко перевернула уявлення людей про клімат. Сучасне поняття «кондиціонер» (від англійського air-condition – «стан повітря») як позначення пристрою для підтримки заданої температури в приміщенні існує досить давно. Цікаво, що вперше слово «кондиціонер» було вимовлено вголос ще в 1815 році. Саме тоді француз Жанн Шабаннес отримав британський патент на метод «кондиціонування повітря і регулювання температури в житлах і інших будівлях».

Однак практичне втілення ідеї здійснилося в 1902 році американським інженером-винахідником Віллісом Каррієром. Він зібрав промислову холодильну машину для друкарні Брукліна в Нью-Йорку. Однак перший кондиціонер призначався для боротьби з вологістю, сильно погіршує якість друку.

«Викопних» предком всіх сучасних спліт-систем і віконних кондиціонерів може вважатися перший кімнатний кондиціонер, випущений компанією General Electric ще в 1929 році. Оскільки в якості холодоагенту в цьому пристрої використовувався аміак, пори якого небезпечні для здоров'я людини, компресор і конденсатор кондиціонера були винесені на вулицю. Тобто про своїй суті це пристрій було справжнісінькою спліт-системою. Однак, починаючи з 1931 року, коли був синтезований безпечний для людського організму фреон, конструктори визнали за благо зібрати всі вузли і агрегати кондиціонера в одному корпусі. Так з'явилися перші віконні кондиціонери, далекі нащадки яких успішно працюють і в наші дні.

Довгий час лідерство в області новітніх розробок по вентиляції та кондиціюванню повітря належало американським компаніям, проте в кінці 50-их – початку 60-х років ініціатива міцно перейшла до японців. Надалі саме вони визнач обличчя сучасної індустрії клімату. Так, у 1958 році Японська компанія Daikin запропонувала перший тепловий насос, тим самим навчивши кондиціонер працювати на тепло.

А ще через три роки відбулася подія, значною мірою зумовила подальший розвиток побутових і напівпромислових систем кондиціонування повітря. Це — початок масового випуску спліт-систем. А в 1968 році на ринку з'явився кондиціонер, в якому з одним зовнішнім блоком працювало відразу декілька внутрішніх. Так з'явилися мультиспліт-системи.

Істотним нововведенням стала поява кондиціонери інверторного типу. У 1998 році інвертори зайняли 95% японського ринку.

Віхи історії кондиціонера

1734 рік. У будівлі англійського парламенту встановлено перший з відомих історії вентиляторів. Він пропрацював без ремонту 80 років.

1754 рік. Леонард Ейлер розробив теорію вентилятора, яка лягла в основу розрахунку сучасних систем механічної вентиляції.

1763 рік. Михайло Ломоносов публікує свою працю «Про вільному русі повітря в копальнях примеченном.» Ідеї, викладені в цій роботі, лягли в основу розрахунку систем природної вентиляції.

1810 рік. У лікарні передмістя Лондона — Дербі встановлена перша розрахована система природної вентиляції.

1815 рік. Француз Жан Шабаннес отримав британський патент на метод «кондиціонування повітря і регулювання температури в житлах і інших будівлях...».

1852 рік. Лорд Кельвін розробив основи використання холодильної машини для обігріву приміщень (тепловий насос). Через чотири роки ідея була практично реалізована австрійцем Риттергером.

1902 рік. Американським інженером Віллісом Каррієром розроблена перша промислова установка для кондиціонування повітря.

1929 рік. У США компанією General Electric розроблений перший кімнатний кондиціонер.

1931 рік. Винахід безпечного для людини хладагента – фреону зробило справжню революцію в розвитку кліматичної техніки.

1958 рік. Компанія Daikin запропонувала кондиціонер, здатний працювати не тільки на холод, але і на тепло за принципом «теплового насоса»

1961 рік. Toshiba першою в світі почала промисловий випуск кондиціонерів, розділених на два блоки, які отримали назву спліт-системи.

1966 рік. Компанія Hitachi першої в світі запропонувала віконний кондиціонер з функцією осушення. Через чотири роки вона ж першою впровадила цю функцію в спліт-системах.

1968 рік. Компанія Daikin запропонувала кондиціонер з одним зовнішнім і двома внутрішніми блоками. Так з'явилася мультіспліт-система.

1977 рік. Toshiba вперше в світі випускає кондиціонер з мікропроцесорним управлінням.

1981 рік. Toshiba розробила компресор з регульованою частотою обертання. У тому ж році на ринку з'явилися оснащені ними кондиціонери, які отримали назви інверторних.

1982 год. Компания Daikin разработала, и внедрила в производство новый тип центральных систем кондиционирования воздуха VRF (переменный поток хладагента), позволяющий в комплексе решить вопросы кондиционирования и вентиляции.

1995 год. Компания Sanyo предложила VRF- систему с безынверторным регулированием мощности.

1998 год. Принято решение об отказе от использования хладагентов, представляющих опасность для озонового слоя. В Европе их производство должно быть полностью остановлено к 2014 году.

2002 рік. Компанія Haier вперше в світі запропонувала побутовий кондиціонер, здатний підвищувати концентрацію кисню в приміщенні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner